19122023
18:00
Każdej sekundy do naszego mózgu dociera 100 mld bitów informacji, z czego świadomie odbieramy jedynie 100 bitów. To mniej niż promil. Oznacza to, że zdecydowana większość rzeczy, którymi zajmuje się nasz układ nerwowy przebiega poza naszym wglądem i kontrolą. Tymczasem my zajmujemy się przede wszystkim tym, co potrafimy świadomie przywołać. Czy jednak to oznacza, że to czego nie przywołujemy nie ma znaczenia?
Ludzie wielokrotnie w historii wykazali się świetnym refleksem i znakomitą oceną sytuacji, kiedy trzeba było podejmować błyskawiczne decyzje. Nie chodzi tu o proste odruchy, ale złożone operacje: czy to strażak ratujący kolegów przed zapadnięciem się podłogi i spłonięciem żywcem poprzez swoje "przeczucie", czy kapitan Airbusa, decydujący a następnie przeprowadzający lądowanie na rzece, czy dowódca oddziału wyczekujący na "odpowiedni" moment przed wydaniem rozkazu, choć wszyscy go poganiali, żeby zrobił to natychmiast i popełniliby strategiczny błąd. Jak w tak skomplikowanych sytuacjach potrafili podejmować tak trudne decyzje, które nie bazowały w najmniejszym nawet razie na świadomości, zważeniu wszystkich "za" i "przeciw" i dokładnej analizie tego, co się dzieje wokół?
Podczas tego webinaru Jarosław Świątek przyjrzy się zjawisku intuicji i pokaże jak fascynujący jest to stan i dokąd prowadzą jej podszepty. Pokaże, kiedy intuicja wodzi na manowce a kiedy można na niej polegać. Zobaczycie w jaki sposób ludzie uczą się, nie wiedząc, że się uczą i że się czegoś nauczyli. To bezpłatne spotkanie odbędzie się 19 grudnia o godzinie 18.00 i potrwa około godzinę.

Możesz zobaczyć, jak wykorzystujemy dane osobowe w naszej polityce prywatności.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

© 2024 SIE – Szkoła Inteligencji Emocjonalnej.