Kod kłamstwa – szkolenie we Wrocławiu

199,00 

14 grudnia

godz. 1800-2200
SILVER CONFERENCE CENTER ul. plac Konstytucji 3 Maja nr 3

Kategoria:

Opis

Jak wykazali badacze z University of Massachusetts Amherst,
przeciętny człowiek kłamie 3 razy w ciągu 10-minutowej rozmowy
Oznacza to, że tak często jesteśmy również okłamywani w kontakcie z tylko jedną osobą. I choć większość kłamstw to tzw. „białe kłamstwa”, które są ze swojej natury nieszkodliwe i stanowią istotny element życia społecznego. Istnieje jednak cała gama kłamstw, które mają za zadanie jedynie uchronić kłamiącego przed odpowiedzialnością lub pomóc mu uzyskać konkretną korzyść, nierzadko naszym kosztem.

Jak skutecznie rozpoznawać kłamstwo?

Jakie są niewerbalne wskazówki kłamstwa?

Czym są mikroekpsresje i subekspresje mimiczne?

Jak rozpoznawać gołym okiem mikroekspresje i subekspresje mimiczne?

Jakie są semantyczne wyznaczniki kłamstwa?

Ile wspólnego z kłamstwem mają emocje?

Które emocje pojawiają się, kiedy kłamiemy?

Wokół rozpoznawania decepcji narosło wiele mitów, jak ten, który sugeruje, iż patrzenie w odpowiednią stronę, oznacza sięganie do jednej z półkul, która ma być związana z kreatywnością i konfabulowaniem lub pamięcią i opowiadaniem prawdy. Ponadto okazuje się, że osoby, które na co dzień powinny być biegłe w rozpoznawaniu oszustów: policjanci, prokuratorzy, sędziowie, psychiatrzy, funkcjonariusze publiczni, nie radzą sobie lepiej od osób, które nie mają notorycznie do czynienia z kłamstwem o wielkiej wadze i ich zdolność jego wykrywania jest na poziomie losowym.

Jak skutecznie rozpoznawać kłamstwo?

To tylko niektóre z pytań, na które odpowiada szkolenie poświęcone rozpoznawaniu decepcji z Jarosławem Świątkiem – psychologiem, ekspertem od emocji i motywacji, autorem książki „Wszyscy kłamią. Nie daj się oszukać!”, analitykiem i doradcą w zakresie profilowania behawioralnego.

Na tym szkoleniu nie tylko przedstawione zostaną metody rozpoznawania ukrytych intencji, ale również zaprezentowane narzędzia psychologicznego nacisku, które mogą skłonić kłamiącego, żeby ujawnił prawdę. Narzędzia te to swoistego rodzaju naboje psychologiczne, które odpowiednio wystrzelone, zawsze trafiają do celu.

Przedstawione zostaną ponadto analizy medialnych wypowiedzi, których bohaterowie próbowali wprowadzić opinię publiczną w błąd i przeważnie robili to skutecznie. Zaprezentowane zostanie narzędzie do ćwiczenia odczytywania mikroekspresji, które wykształca zdolność ich wychwytywania w sposób automatyczny i bezwysiłkowy.

Dla KOGO?

Szkolenie dedykowane jest każdemu, kto chce poprawić swoje umiejętności w zakresie odczytywania intencji innych ludzi, rozpoznawania kiedy próbują zwodzić innych i nakłonienia ich do powiedzenia prawdy. Polecamy je osobom, które w swojej zawodowej karierze są szczególnie narażeni na różne przejawy decepcji: nauczycieli, pedagogów, psychologów, psychiatrów, policjantów, śledczych, prokuratorów, sędziów, funkcjonariuszy publicznych i służb specjalnych, detektywów, polityków, przedsiębiorców itp.

Prowadzący

Jarosław Świątek – psycholog społeczny, ekspert w dziedzinie wykrywania kłamstwa i analizy behawioralnej. Autor książki: „Wszyscy kłamią. Nie daj się oszukać!”, konsultant, komentator medialny, redaktor naczelny Polskiego Portalu Psychologii Społecznej, specjalista wpływu społecznego oraz emocji i motywacji.

Zyskujesz

  • Rzetelną wiedzę ekspercką
  • Narzędzia treningowe
  • e-certyfikat
  • materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
Media


Odkrywca mikroekspresji Paul Ekman o ich naturze

polska[1]
Ciało zawsze zdradzi kłamczucha, bo ciało nie zna kłamstwa
Rozmowa Jarosława Świątka z Robertem Migdałem dla The Times

więcej

nowatrybunaopolska[1]
Lubimy być okłamywani
Wywiad dla Nowej Trybuny Opolskiej

więcej

Kiedy i gdzie?

14 grudnia

godz. 1800-2200
SILVER CONFERENCE CENTER
ul. plac Konstytucji 3 Maja nr 3,
Wrocław

 

© 2018 SIE – Szkoła Inteligencji Emocjonalnej.